понеділок, 5 травня 2014 р.

Плагін AdBlock для браузерів

Австралійський програміст виявив, що фільтри реклами AdBlock і AdBlock Plus для своєї роботи використовують величезну кількість оперативної пам'яті.

Ніколас Нетеркот (Nicholas Nethercote) є полум'яним прихильником рекламних фільтрів AdBlock і AdBlock Plus. Нещодавно він з подивом з'ясував, що програми, що блокують настирливі оголошення на сайтах, забирають собі несподівано багато оперативної пам'яті.

Безпосередньо після активації розширення AdBlock Plus кількість вільної пам'яті відразу зменшується на 70 МБ - її займають запускаються сценарії з фільтрів доповнення.

Далі програма забирає по 4 МБ на кожен iframe - AdBlock Plus робить це для приховування елементів, які неможливо блокувати. На деяких web-сторінках дуже багато подібних об'єктів, і тоді витік пам'яті набуває серйозного характеру.

Як приклад Ніколас Нетеркот наводить сайт TechCrunch. Якщо завантажити сторінку і поводити мишею над кнопками соціальних мереж, споживання пам'яті без розширення AdBlock Plus становить 194 МБ. З блокуванням реклами споживання зростає до 417 МБ.

Нетеркот резюмує, що якщо користувачеві необхідно прискорити роботу браузера, іноді для цього достатньо відключити програми блокування реклами.

Немає коментарів:

Дописати коментар