вівторок, 23 вересня 2014 р.

6 класних можливостей Windows 7, про які ви не знаєте


Флагманські продукти компанії Microsoft, такі як офісні додатки Word, Excel і, звичайно ж, операційна система Windows, приховують чимала кількість корисних напрацювань. Часом їх не так легко цілеспрямовано відшукати або випадково наштовхнутися на них. Саме тому, як показує практика, кожен з нас використовує лише малу частину функцій, закладених в сотнях мегабайт коду. У цій статті розглянуті кілька маловідомих можливостей популярної Windows 7, про які ви, мабуть, і не чули.

Управління відкритими вікнами


Багато функцій Windows 7 виявляються методом наукового тику. Ймовірно, перше нововведення, яке кинулося вам в очі при знайомстві з операційкою, - розширені можливості панелі завдань. Навівши курсор на значок будь-якого запущеного додатку або відкритого віконця, ви побачите його невелику мініатюру.Спливаючі ескізи істотно полегшують пошук потрібного вікна серед безлічі його родичів. Панель завдань також підтримує кілька цікавих поєднань клавіш, про які знають далеко не всі користувачі:

• Затисніть клавішу Shift, перш ніж кликати по значку програми. Тим самим ви відкриєте копію вибраного додатка.

• Те ж саме, але з комбінацією Shift + Ctrl, відкриває новий примірник вже з правами адміністратора.

• Клацання по значку додатка при затиснутою клавіші Ctrl дозволяє перемикатися всередині групи відкритих вікон.

• Комбінація Win + 1 ... 9 відкриє (переключиться) програму з панелі завдань під зазначеним номером.

• Швидше за все, ви знаєте, як розгорнути вікно на всю область екрану або заповнити вікном половину робочого стола, вдавшись до допомоги миші. Ці ж дії можна здійснити, використовуючи лише клавіатуру:

• Натисніть одночасно клавішу Win і стрілку вгору, щоб розгорнути вікно на весь екран. Комбінація Win і стрілка вниз поверне початковий розмір вікна.

• Затиснувши клавішу Win, натисніть стрілки вліво або вправо, щоб приклеїти вікно до відповідної стороні екрану.
Розширений пошук через «Провідник»

1 коментар: