понеділок, 27 жовтня 2014 р.

Яку версію Windows 7 вибрати?


В даний час компанія Microsoft є безперечним лідером на ринку IT-технологій. Перший випуск Windows доводиться на 20 серпня 1985 року. Всього 30 років Microsoft Windows здійснила справжній прорив у сфері інформаційних технологій, пройшовши шлях від початкової версії в якості графічної надбудови для MS-DOS до сучасних версій Windows 8, Windows 8.1 і Windows Embedded Compact 2013. Станом на березень 2013 під керуванням операційних систем сімейства Windows за даними ресурсу NetMarketShare (Net Applications) працює близько 90% персональних комп'ютерів.

Незважаючи на велику кількість різних версій Windows, популярністю серед користувачів придбала саме Windows 7.

22 жовтня 2009 почалися продажі даної версії, основна підтримка яких триватиме до 13 січня 2015 року, розширена версія - до 14 січня 2020+


 
  Операційна система Windows 7 і її редакції (версії)

Призначена для користувача операційна система Windows 7 прийшла на зміну Windows Vista і передувала появі Windows 8.

Windows 7 представлена ​​в шести редакціях, кожна з яких спрямована на певне коло користувачів.

Розглянемо їх докладніше.


Початкова (Starter). Дана версія практично не зустрічається у продажу і адресована виробникам комп'ютерів. Наприклад, в нетбуках корпорації Toshiba, що відрізняються малою потужністю, передвстановлюють саме ця версія. У початковій версії відсутні такі функції, як інтерфейс Windows Aero, можливість зміни малюнка робочого столу, підключення до домену та інші важливі чинники, які роблять використання її в роботі вельми незручній.


В Домашньої базової (Home Basic) версії вже є інтерфейс Windows Aero, правда, лише в базовій темі оформлення. На відміну від початкової, ця версія дає можливість підтримки декількох моніторів і швидкого перемикання між користувачами. Вагомим плюсом є також наявність центру мобільної версії Windows. Серед явних мінусів - неможливість відтворення DVD-дисків.

Домашня розширена версія Windows 7 (Home Premium) пропонує своїм користувачам більш широкі можливості, ніж всі попередні версії:

     Windows Media Center;
     Multitouch і поліпшене розпізнавання рукописного введення;
     додаткові гри;
     підтримка сенсорного управління;
     можливість установки на планшетні комп'ютери.


Професійну версію (Professional) також можна купити в роздріб, вона розрахована на малий бізнес і приватні компанії. Приємний доповненнями в ній до попередньої версії є:

     Емулятор Windows XP;
     EFS (система шифрування даних);
     можливість даунгрейда до Vista або XP;
     підтримка декількох фізичних процесорів.
 


Корпоративна версія (Enterprise) розроблена спеціально для великих холдингів і фірм, роботу яких значно полегшують такі функції, як:

     мультимовна користувальницька середа;
     загрузка з VHD (файлу образу Microsoft Virual PC);
     шифрування дисків і змінних носіїв і багато іншого.
 


В Максимальної версії (Ultimate) назва говорить сама за себе і навряд чи вимагає додаткових роз'яснень. Додамо тільки, що вона створена на основі корпоративної версії і розрахована на IT-фахівців для докладного вивчення всіх можливих функцій Windows 7. 

Звичайно, таке короткий опис Windows 7 не розкриває читачеві всіх достоїнств даної продукції, але, можливо, стане в нагоді в ситуації, коли необхідно буде вибирати між тією або іншою її версіями - все залежить від того, які цілі Ви переслідуєте. Так, наприклад, для домашніх комп'ютерів і ноутбуків найбільш виправданою буде установка Домашньої розширеної версії, для власників власного бізнесу - Корпоративна, а студенти технічних ВНЗ та IT-фахівці зупинять свій вибір на Професійної та Максимальної версіях.

1 коментар: