субота, 1 листопада 2014 р.

Системні службиСлужби операційної системи - це один з найважливіших елементів. Системні служби описуються багатьма книгами та журналами, професійними авторами і любителями ПК. В даній статті пропонується новачкам використання комп'ютерів ознайомитися з роботою даних служб, а також вивчити рекомендації з відключення деяких з них. Адже для менш досвідчених користувачів виконати таке відключення досить складно.

Системні служби забезпечують наш комп'ютер можливістю виконувати завдання, використовувати програмне забезпечення та всю функціональність «заліза». Звичайно при відключенні деяких служб, варто пам'ятати про те, що служби управління віртуальною пам'яттю, операціями з різними файлами, розподілом процесів, а також обробкою переривань відключати не можна. Тому при будь-яких сумнівах у функціональності якої-небудь служби краще не втручатися в її роботу, а тим більше не відключати.

Однак операційна система Windows за замовчуванням запускає масу системних служб, робота багатьох з них є не критичною. Відключення яких допоможе вам збільшити продуктивність ПК, але при цьому не додавши побічних ефектів в стабільну роботу.

Пропонуємо розглянути, які ж системні служби є в арсеналі нашої операційної системи.

Комбінація декількох ходів може допомогти нам ознайомитися з усіма системними службами, встановленими на комп'ютері «Пуск» => «Панель управління» => «Адміністрування» => «Служби».

Перед вами відкриється вікно "Служби" в якому ви зможете побачити список, чимось схожий з тим, який наданий у статті. Тут наведено список системних служб, які функціонують в операційній системі Windows XP за замовчуванням. Ваш же список може відрізнятися і мати додатково служби, які додатково встановилися з якимись драйверами або специфічними програмами.


Багато служб, на перший погляд, виглядають не настільки важливими, але необхідно розуміти суть їхньої роботи перш ніж приймати рішення про їх відключення. Так деякі служби можуть бути тісно пов'язані між собою і обопільно забезпечувати роботу один одного. Тому відключення деяких незначні системними є служб може викликати порушення роботи важливих процесів ПК. Для того, що б не виникло несподіваних проблем необхідно перш ніж вимикати будь-яку службу дізнатися всі її залежності.

Для того, що б дізнатися такі дані, а також мати можливість вимикати або вмикати службу варто зайти в «Властивості», що цікавить вас служби. Виконати цей перехід можливо за допомогою правої кнопки миші і клацанні по вибраній службі. Функція включення / вимикання доступна, при відкритті вкладки «Загальні», а вкладка «Залежності» відкриє вам повний список залежностей і взаємодій даної служби. В цьому вікні в цілому можна ознайомитися з функціями служби та дізнатися багато інформації, яка буде вам корисна.

Для всіх служби характерні два типи запуску «Авто» і «Вручну». У першому випадку служба запускається разом з запуском операційної системи, при включенні ПК. У другому випадку запуск служби можна зробити вручну або ж її запуском займається залежна від неї служба. Якщо запуск служби відключений або відключена сама служба, то її робота не буде запускатися. Якщо ви не впевнені в залежності якийсь служби та в її необхідності вам або операційній системі, то таку службу краще не відключати.

Якщо у вас виник великий інтерес до роботи служб і ви хочете поекспериментувати з їх відключенням, то перш рекомендуємо зробити резервну копію розділу «реєстр», адже він якраз і відповідає за запуск і роботу системних служб. Що б зробити таку копію необхідно перейти «Пуск» => «Виконати» => набрати «regedit» => натиснути кнопку «ОК». Потім в редакторі реєстру слід дотримуватися наступного шляхи: HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServices. Вибравши папку «Services» натискаємо правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Експериментувати», що автоматично зберігає необхідний розділ нашого реєстру.

Давайте все ж розглянемо системні служби доступні нам за замовчуванням.

Системні служби які варто чи можна відключити, але при цьому ваша операційна система не постраждає.

QoS RSVP запуск служби відповідає за розсилку сповіщень в мережі інтернет, а також управляє трафіком QoS-програм і програм, що знаходяться під їх управлінням. Дану службу рекомендовано відключити.

Telnet забезпечує віддаленого користувача можливістю входити і запускати програми у вашій операційній системі. Також відключаємо дану службу.

Автоматичне оновлення служба самостійно проводить пошук, завантаження та установку оновлень, призначених для компонентів Windows. Так як систему можна оновити вручну в будь-який зручний час дану службу можна відключити. Також для цього необхідно скасувати у вікні «Властивості системи» автоматичне оновлення системи. Необхідні дії: «Мій комп'ютер» => натискаємо правою кнопкою миші «Властивості» => переходимо на вкладку «Автоматичні оновлення», де і відключаємо дану службу.

Диспетчер сеансу довідки для віддаленого робочого столу забезпечує можливість роботи віддаленого помічника. При роботі бажано відключити.

Служба COM записи компакт-дисків IMAPI (Image Mastering Applications Programming Interface). Служба потрібна тільки у разі якщо запис компакт дисків ви здійснюєте завдяки стандартним механізмам системи. Якщо ж на вашому ПК встановлено і використовується спеціальне програмне забезпечення, наприклад програма Nero, то кращим буде відключення програми.

Служба індексування створює на видаленому і локальному комп'ютері індекси відповідні вмісту і властивостям файлів, що забезпечує швидкий доступ до такої інформації завдяки мові запитів. Але дана служба не є необхідною в щоденній роботі, тому краще відключити.

Віддалений реєстр дозволяє змінювати дані реєстру вашого комп'ютера віддаленим користувачем. Необхідно відключити для своєї ж безпеки.

Бездротова настройка забезпечує бездротову настройку адаптерів 802.11. За відсутності подібних адаптерів або ж незнанні суті даних речей, службу можна відключати.

Служба серійних номерів переносних пристроїв мультимедіа, якщо який-небудь пристрій підключено до системи, то його серійний номер передається в дану службу. Служба не потрібна - відключаємо.

Служба мережевого DDE припускає безпечне транспортування для програм динамічного обміну даними, які виконуються, як на одному, так і на декількох комп'ютерах. При відсутності мережі інтернет можна відключати.

NLA або служба мережевого розташування проводить збір і зберігання настройок і розміщенні мережі, а також передає відомості про їх змінах різних додатків. Відключаємо. Якщо мережа відсутня.

Служба повідомлень передбачає отримання і посилку повідомлень, які передаються службою оповіщення або адміністраторами. Не потрібно, відключаємо.

Служба шлюзу рівня додатки проводить підтримку підключення до інтернету з використанням брандмауера, а також підтримку протоколів PnP для доступності підключення до мережі інтернет. Відключати можна тільки в разі, якщо Windows брандмауер не використовується.

Диспетчер авто-підключень віддаленого доступу служба необхідна для створення підключень до віддаленої мережі із зверненнями до NetBIOS-імені або DNS-імені віддаленого варіанту. Не потрібно, можна відключати.

Диспетчер мережевого DDE проводить управління мережевими ресурсами DDE. У разі відсутності DDE служба буде відключена. При невикористанні мережі, службу можна відключати.

Диспетчер облікових записів безпеки зберігає записи про безпеку локального користувача. Відсутність мережі дозволяє відключити службу.

Адаптер производимости WMI займається наданням інформації про бібліотеки продуктивності, які поставляються WMI HiPerf. При відсутності резидентів і розумінні що це службу можна відключити.

Клієнт відстеження зв'язків, що змінилися забезпечує підтримку зв'язків файлів NTFS, які переміщуються в межах одного комп'ютера або доменів різних комп'ютерів. Якщо NTFS відсутні, то службу можна відключати.

Джерело безперебійного живлення регулює роботу безперебійне живлення і його джерел, які підключені до вашого ПК. При відсутності джерел безперебійного живлення службу відключаємо.

Маршрутизація та віддалений доступ виконує маршрутизацію організацій, як в глобальній, так і локальної мережі. Якщо мережа не використовується службу можна відключати.

Модуль підтримки NetBIOS через TCP / IP займається включенням підтримку однойменної служби та вирішенні адреси NetBIOS-імен. При відсутності мережі служба не потрібна - відключаємо.

Оглядач комп'ютерів передбачає обслуговування мережі комп'ютерів і видає список даних комп'ютерів по запросу програм. Якщо локальна мережа не створена, то службу відключаємо.

Оповіщувач виконує відправку оповіщень обраним комп'ютерам і користувачам локальної мережі. Якщо ви не використовуєте локальні мережі, можна відключати службу.

Вторинний вхід в систему від імені іншого користувача дозволяє запускати різні процеси на ПК. Якщо подібних можливостей ви не використовуєте, то службу відключаємо.

Планувальник завдань дає можливість змінити настройки автоматичного виконання завдань і налаштувати його розклад. Якщо ви не створюєте особистого розкладу, то служби вимикаємо.

Постачальник підтримки безпеки NT LM дозволяє проходити аутентифікацію на сервері і отримати доступ до домену. Якщо мережа не використовується, то служба не потрібна - відключаємо.

Робоча станція дає можливість підтримки мережевої зв'язку та підключень. При відсутності мережі може відключати.

Сервер дає можливість через мережеве підключення отримувати доступ до каналів локального комп'ютера, фалам і принтерів. Якщо таку функцію не використовуємо, то можна відключить.

Сервер папки обміну забезпечує перегляд сторінок з папками обміну на віддалених комп'ютерах. Якщо віддалена мережа не використовується, службу відключаємо.

Мережевий вхід в систему для комп'ютерів домена забезпечує повну ідентифікацію всіх подій входу в облікові записи. При відсутності створеної локальної мережі можна відключити.

Служба часу Windows автоматично управляє на всіх серверах і клієнтах мережі синхронізацією дати і часу. Також можна відключати.

WIA або служба завантаження зображень забезпечує отримання зображень з цифрових камер або сканерів. При відсутності даних пристроїв можна відключати службу.

Служба виявлення SSDP відповідає за виявлення UPnP-пристроїв в домашній мережі. Можна відключати. Включає аналогічні дії служби Plug & Play, яка забезпечить зв'язок ПК з побутовою технікою.

Служба реєстрації помилок відповідає за реєстрацію помилок додатків і служб в нестандартному середовищі. Якщо впевнені, що все працює правильно і без помилок, то можна відключати.

Диспетчер відвантаження відповідає за синхронізацію і асінхронізацію передачі файлів від клієнта до клієнта і між серверами в мережі. У разі відсутності мережі можна відключити.

Диспетчер черги друку забезпечує попередню завантаження файлів перед їх печаткою. При наявності принтера краще залишити в настройка автоматичне включення, в протилежному випадку можна відключити службу.

DHCP-клієнт відповідає за оновленнями і реєстрацією DNS-імен та IP-адрес, завдяки чому управляє конфігурацією мережі. Якщо на ПК не використовуються локальні мережі та інтернет, то можна відключати.

MS Software Shadow Copy Provider використовується в управлінні копіями, створеними при тіньовому вигляді копіювання. Дану службу можна відключати.

NetMeeting Remote Desktop Sharing на основі NetMeeting дозволяє доступ до робочого столу користувачам, які є перевіреними. Також можна відключити.

Служба терміналів забезпечує інтерактивне підключення для декількох користувачів до комп'ютера, а також відображає програми і робочий стіл віддалених комп'ютерів. Включає функції віддаленого адміністрування, швидкого перемикання користувачів, служб терміналів і віддаленого помічника. У разі, якщо дані можливості вами не використовуються, то службу відключаємо.

Смарт-карти припускають управління пристроями для читання цих же карт. Якщо дані карти не використовуються, то службу можна відключити.

Служби криптографії забезпечую безпечний обмін шифрування переданих даних і ключами в локальній мережі. Якщо ви впевнені, що передані дані нікому не знадобляться, то таку службу можна відключити.

Теми управляють темами оформлення. Також пропонуємо відключити.

Фонова інтелектуальна служба передачі асинхронних даних використовуючи протокол НТТР / 1.1 по пропускної здатності резервів мережі. Також можливе її відключення.

Сумісність швидкого перемикання користувачів управляє додатками, що вимагають багатокористувацької середовища. Якщо ви не здійснюєте перемикання між користувача, то сміливо відключайте дану службу.

Довідки та підтримка, від якої залежить робота центру підтримки і довідки на локальному комп'ютері. Якщо ви не звертаєтеся за допомогою до вбудованої довідці Windows, то службу відключаємо.

Знімні ЗУ. При невикористанні запам'ятовуючих пристроїв, знімного типажу, можна відключити.

Журнали та оповіщення продуктивності управляють збором інформації про продуктивність віддалених комп'ютерів і локальних мереж, які виконуються на підставі заданого розкладу. Ці дані записуються в журнал, а також проводитися оповіщення на їх підставі. Можна службу відключати.

Захищене сховище забезпечує захист та безпеку секретних даних, до таких даних відносяться закриті ключі, які забезпечать несанкціонований доступ до служб, користувачам або процесам. Можна відключати, особливо при відсутності Інтернету.

Брандмауер Windows / Загальний доступ до Інтернету (ICS) забезпечує трансляцію адрес, розміщення імен, а також запобігає вторгнення різних служб в невеликі локальні мережі або домашню мережу. При необхідності захисту від зовнішніх атак необхідно використовувати спеціалізовані програмні продукти, а службу краще відключити.

Далі ми представимо служби відключення яких неможливо або завдасть шкоди роботі ПК, також багато служб можуть стати корисними у вашій роботі.

Журнал подій припускає підтримку повідомлень, які видаються програмами Windows та іншими її компонентами, а також перегляд цих повідомлень. Зупинити цю службу неможливо.

Plug and Play забезпечує розпізнавання різних змін в обладнанні, яке встановлене і підлаштовує під низ операційну систему. А також дозволяє системі зводити їх до мінімуму при цьому не вимагає втручання в дані процеси користувача. Відключення або зупинка служби викликає нестабільну систему роботи.

Веб-клієнт забезпечує програми Windows можливістю отримувати доступ, створювати або змінювати файли, які зберігаються в інтернеті. При використанні інтернету дану службу краще не відключати.

Служба відновлення системи виконує відповідні функції. Якщо потрібно відновити систему всі засоби хороші, особливо якщо з іншими не вмієте працювати або вони відсутні, тому залишаємо службу в робочому стані.

Служби IPSEC забезпечують безпеку протоколу TCP / IP. Якщо протока не використовується на даному ПК, то служба не потрібна. Якщо не знаєте в чому суть цієї служби і ви користуєтеся доступом в інтернет, то службу краще не відключати.

Тіньове копіювання тому управляє створенням даних копій, використовуваних в копії, відновлення та інших цілях. Якщо зупинити цю службу, то відновлення і архівація можуть не працювати, тому службу залишаємо включеною.

Windows Audio управляє всіма звуковими пристроями, а її відключення може вплинути на аудіо і звукові ефекти, а також їх правильну роботу. Так, що і цю службу ми залишаємо працювати.

RPC або локатор віддаленого виклику процедур проробляє роботу з управління базою даних RPC служби імен. Залишаємо службу робочою.

Визначення устаткування оболонки забезпечує автоматичне відтворення або виконання автозапуску в процесі повідомлення даних подій. Залишаємо службу так, як вона є за умовчанням.

Система подій СОМ + пов'язана з роботою інструментарію Windows. Службу необхідно залишити в такому ж стані.

Системне додаток СОМ + виробляє управління відстеженням і налаштуванням всіх компонентів СОМ +. Службу залишаємо в її звичайному стані.

Повідомлення про системні події веде протоколи цих подій, так, наприклад, реєстрація в мережі або Windows. В розділі «СОМ + системна подія» відбувається розсилка оповіщень. Роботу служби радимо не змінювати.

Управління додатками відповідає за служби, які забезпечують установку програмного забезпечення, наприклад, публікація або видалення. Службу краще залишити робочої за замовчуванням.

Доступ до пристрою HID (Human Interface Devices) дозволяє забезпечити універсальний доступ до подібних пристроїв. Служба дозволяє активувати і підтримати використання поєднань клавіш швидкого виклику пристроїв керування, пристроїв мультимедіа. За замовчуванням дана служба відключена.

Windows Installer проводить видалення, встановлення або відновлення програмного забезпечення. Залишаємо в настройках «Вручну». 


Диспетчер підключень віддаленого доступу дозволяє створювати мережеве підключення. Якщо на ПК використовується модем, то роботу служби залишаємо «Вручну» без змін.

Координатор розподілених транзакцій охоплює кілька диспетчерів наступних ресурсів: баз даних, файлових систем і черги повідомлень. Залишаємо в налаштуваннях включення «Вручну».

Мережеві відключення управляє всіма об'єктами і даними папки «Мережа та віддалений доступ до мережі», які відображають властивості мережі і підключень з віддаленим доступом. При відсутності модема або мережі можна відключати. В інших випадках краще залишити настройку «Вручну».

Служба адміністрування диспетчера логічних дисків виконує настройки щодо жорстких дисків і їх томів. Налаштування оптимально залишити «Вручну».

Телефонія підтримує технологію Telephony API або ТAPI, яку використовують програми телефонного устаткування і голосових IP-підключень на комп'ютері, а також на серверах через ЛВС, там, де можливий запуск відповідної служби. В настройка залишаємо включення «Вручну».

Вузол універсальних PnP-пристроїв відповідають за підтримку відповідних вузлів. Налаштування також необхідно залишити «Вручну».

Віддалений виклик процедур забезпечує зіставлення служб RPC і кінцевих точок. Залежність даної служби пов'язана з багатьма компонентами, тому в настройка необхідно залишити включення служби «Авто».

Диспетчер логічних дисків відповідає за спостереження і визначення за жорсткими дисками, а саме новими. При відключенні даної служби інформація про стан або конфігурації дисків не оновлюється. Включення служби рекомендуємо залишити автоматичне.

Інструментарій управління Windows відповідає за багато служби додатків операційної системи, а зупинка служби може викликати некоректну роботу. Залишаємо включення «Авто».

Даний список являє тільки деякі популярні служби. Розглядати варіанти відключення тієї чи іншої служби необхідно враховуючи її функції, що їх завдання і, звичайно ж, існуючі залежності. Так як управління апаратним забезпеченням та встановленим обладнанням досить важливо для коректної роботи, тому будьте уважні відключаючи служби в яких не впевнені.

Немає коментарів:

Дописати коментар