вівторок, 25 серпня 2015 р.

Порівняння продуктивності Windows 10 з Windows 8.1.


Оскільки частка Microsoft на ринку операційних систем перевищує 90%, коли компанія випускає нову версію, користувачі починають порівнювати її в першу чергу з колишньою версією Windows. Цього разу порівняння ведеться з Windows 8.1.Працююча в сфері мережевої безпеки компанія AVG Labs вирішила підійти до процесу тестування максимально серйозно. Для аналізу був використаний ноутбук з процесором Intel Core i7, об'ємом оперативної пам'яті 16 ГБ і твердотілим накопичувачем 128 ГБ. Виконувалася чиста установка систем з останніми версіями драйверів і бенчмарками. У процесі тестування в приміщенні підтримувалася постійна температура, використовувалася збалансована схема електроживлення.

Windows 10 завантажується швидше ніж Windows 8.1, хоча і з мінімальною перевагою (8,3 с проти 9 с), констатує Oszone. Те ж саме можна сказати про час запуску веб-браузера Internet Explorer (0,45 с проти 0,9 с). Бенчмарк PCMark 8 аналізує реальні сценарії використання систем, на зразок роботи з веб-браузерами, пакетом додатків Office 2013, Adobe Creative Suite. Тут різниця склала всього 1% на користь Windows 10, в Word, Excel і PowerPoint 8%, у грі Grand Theft Auto зафіксовано рівність.У Adobe Creative Suite перевага нової системи одно 17%, в тесті на тривалість автономної роботи із запущеним PCMark 8-7%, а ось в іграх Windows 8.1 виграла з відривом 13%. Зате при перегляді відео на Windows 10 ноутбук пропрацював довше на 25%.Підсумок - перемога Windows 10, хоча значна частина користувачів не помітить настільки мінімальної різниці. Наступного разу експерти збираються провести більш наближене до реального сценарієм використання порівняння цих операційних систем, встановивши в кожну більше 150 додатків.

6 коментарів:

 1. Думаю, головне все ж не швидкість, а зручність інтерфейсу, якою не особливо вражала віндовс 8.

  ВідповістиВидалити
 2. Я користуюсь Windows 10. Дуже сильно подобається.

  ВідповістиВидалити
 3. Я вважаю, що Windows 10 порівняно с Windows 8, краще тому що більше розроблений, але й є не достатки, ну на мою думку треба їх розробити и Windows 10 буде на високому рівні!

  ВідповістиВидалити
 4. Windows 10 на мою думку провальний проект, тому що в ній багато недоробок, багів...

  ВідповістиВидалити
 5. На мою думку, Windows 10 порівняно с Windows 8, краще тому що більш Сучасний.

  ВідповістиВидалити
 6. На мою думку, Windows 10 порівняно с Windows 8, краще тому що більш Сучасний.

  ВідповістиВидалити