четвер, 22 жовтня 2015 р.

Речі, що зникли в епоху Інтернету

Британська щоденна газета The Daily Telegraph опублікувала список 50 речей, які зникли в епоху інтернету зазначає Кореспондент.
На думку журналістів видання, в першу чергу, з інтернетом людство втратило можливість повноцінно насолоджуватися музикою, слухати диски й альбоми улюблених виконавців. "Світ інтернету – то царство фрагмента: одного відео з YouTube, однієї пісні, уривка з фільму. Почавши слухати одного виконавця, ми моментально перемикаємо на іншого", - зазначає видання.

На другому місці виявилася така якість людського характеру, як пунктуальність. До появи мобільних телефонів доводилося бути пунктуальним. Сьогодні зустріч можна перенести, відкласти або взагалі скасувати в найостанніший момент, за допомогою мобільного телефону та інтернету.


Далі у списку – паперові телефонні довідники, потреба в них відпала після того, як вся інформація стала з'являтися на інтернет-сайтах.

На думку The Daily Telegraph, ще однією важливою втратою нинішньої епохи став наручний годинник. "Діставати мобільний телефон кожного разу не дуже зручно, зате скільки функцій він в собі поєднує – маємо економію електронних приладів", - повідомляє видання.

Також газета зазначає, що в останні роки відпала необхідність писати і відправляти листи поштою, а також значно гірше стала працювати людська пам'ять. "Навіщо вона, адже все знайдеться в Google", - нарікають автори.

Більшість активних користувачів інтернету перестали довіряти лікарям, а також іншим професіоналам. "Прочитавши статті на всіх сайтах і в соціальних мережах, вивчивши на блогах всю інформацію про поліклініки чи лікарні, ми приходимо до лікаря, щоб з усією відповідальністю оголосити йому про свій діагноз і спосіб його лікування, а йому лишається тільки погодитися", - пише газета.

Також в інтернет-епоху зникла повага до істориків та вчених, замість них у людства тепер Вікіпедія. Стрімко замінили знання в галузі географії GPS та інтернет-карти, які повністю звільнили нас від необхідності запам'ятовувати вулиці, дороги, маршрути. "Поки є електрика – загубитися складно", - говорить видання.

В останні роки під серйозною загрозою і конфіденційність людини. Електронна пошта регулярно прочитується, нехай навіть і роботом, який вирішує, яку рекламу краще поставити на нашу сторінку, але в один момент робот перестане бути роботом, а ми про це не дізнаємося.

Ще складніше в інтернет-епоху стало насолоджуватися самотністю. "Спробуйте відключити телефон та інтернет і провести кілька днів з родиною. Включивши знову мобільний і комп'ютер, ви переконаєтеся в тому, що вас мало не з поліцією розшукують",  - пишуть журналісти.

Як повідомляє The Daily Telegraph, людям стало все складніше концентруватися на роботі, не відволікаючись на Facebook чи Twitter. І обідають більшість інтернет-користувачів перед комп'ютером, під час перегляду сайтів.

Все рідше і рідше мають місце вечері в компанії друзів та веселі прогулянки. Зараз необхідно терміново доробити те й інше, і втома не з’являється до другої години ночі, а відчуваєш її тільки тоді, коли сідаєш працювати з документами та книгами. Монітор і відкрита пошта створюють ілюзію другого дихання. Чому ілюзію – це ми відчуваємо зранку", - пише видання.

Також, як гадають журналісти The Daily Telegraph, значно зменшилася кількість годин на здоровий і міцний сон, пропало вміння працювати з паперовою книгою, читати серйозну літературу.

У XXI столітті значно притупилося й бажання допомагати тим, хто цього потребує, люди все частіше бачать у заклику про допомогу підступ і обман. А друзям і близьким можна допомогти, написавши листа на електронну пошту.

Ну і головною втратою епохи інтернету британські журналісти називають втрату спокою. "Безсумнівна перевага мобільного телефону в тому, що завжди можна зателефонувати близькій людині, дитині і переконатися в тому, що все в нормі. Але з появою мобільного телефону проблема вирішилася лише частково. Як часто бувало, що ви всоте набираєте номер, щоб почути: Абонент тимчасово не доступний. Що краще, не знати нічого, або чути таку автоматичну відповідь?

21 коментар:

 1. Я думаю,що епоха інтернету в більшій мірі, погано впливає на людину.

  ВідповістиВидалити
 2. На мою думку,життя без інтернету було б набагато цікавішим. Люди б навчилися помічати всі барви свого життя,а не просижувати його перед монітором.

  ВідповістиВидалити
 3. Більшість мінусів можна компенсувати більшими можливостями, що ми отримали завдяки інтернету

  ВідповістиВидалити
 4. До того ж, якщо людина розуміє, що потребує від життя, то багато часу даремно витрачати не буде

  ВідповістиВидалити
 5. Організована та не лінива людина не буде обмежуватися Вікіпедією або замінювати "живе" спілкування електронною поштою. До того ж, як на мене, смартфон не замінить наручного годинника)

  ВідповістиВидалити
 6. Просто додам: стаття мене не дуже вразила, бо я живу реаліями і якщо добре подумати, то Інтернет ані добре , ані погано на людину не впливає! Людина сама своїми вчинками собі накручує щось! Інтернет - це просто ще одна сходинка розвитку техніки! Якщо людина багато витрачає часу в Інтернеті і обвинувачувати через це Інтернет?????! Та це ж смішно! А пунктуальність, відправлення листів поштою, паперові довідники - це речі від яких людство відвикло, а повертатись, до них, ну це певна деградація... Дякую!

  ВідповістиВидалити
 7. Я горжусь,що я народжений в цю Епоху))).

  ВідповістиВидалити
 8. Мені теж здається, що Інтернет лише полегшив сучасне життя, як і більшість сучасних винаходів. Його використання має безліч позитивних рис, і кожна розсудлива людина здатна контролювати вплив Інтернету на власне життя.

  ВідповістиВидалити
 9. Без сумніву Іниернет найважливіший винахід людства. Але ніякий "E-mail" не замінить звичайного спілкування з людиною - з цим я згоден. Бо жити потрібно так, щоб не вистачало часу на соціальні мережі. . . :(

  ВідповістиВидалити
 10. Я вважаю, що Інтернет це дуже зручно, тому що: там купа різної інформації; через мережу Інтернет можно замовити будь що и т.д.
  І якщо б в цей сучасний час не було б цього, особисто для мене життя було б складніше ніж зараз.

  ВідповістиВидалити
 11. Найменьше жаль паперовий довідник. А наручний годинник не зовсім відійшов у небуття - просто перетворився на аксессуар, деталь образу.

  ВідповістиВидалити
 12. З одного боку це сумно, однак я приєднуюсь до більшості коментарів. Інтернец - це дуже зручно! Називати Інтернет злом - те ж саме, що називати злом книги. Просто потрібно вміти відсіювати непотрібну інформацію і все буде чудово.

  ВідповістиВидалити
 13. Певна інформація справді корисна!!З появою интернету люди перестали спілкуватися як раніше,насолоджуватися живою музикою та робити багато інших речей!!Слід проводити трішки менше часу в соціальних мережах!!

  ВідповістиВидалити
 14. Майже всі люди є залежниками інтернету , звичайно це погано .Але з другого боку саме завдяки інтернету ми розвиваємося все більше і більше

  ВідповістиВидалити
 15. Дуже прикро, але багато людей не уявляють своє життя без інтернету!Завдяки нього ми маємо можливість дуже швидко знайти інформацію, яка нам потрібна.

  ВідповістиВидалити
 16. З одного боку інтернет погано впливае на людей, а з іншого ні. Треба вміти користуватися інтернетом правильно.

  ВідповістиВидалити
 17. Думаю,що епоха інтернету, позитивно впливає на розвиток людини, бо люди можуть дізнаватися щось нове у зручний для них час та місці.

  ВідповістиВидалити
 18. В наш час Інтернет - невід'ємна частина життя сучасної людини. Використання Інтернету приносить користь тоді, коли людина вміє ним правильно користуватися, але, нажаль, це вміє не кожен.

  ВідповістиВидалити