вівторок, 2 лютого 2016 р.

Flash «помре» через два роки

На думку фахівців Encoding, технології Flash можуть зникнути вже через два роки. Згідно з результатами дослідження компанії, в 2015 році лише 6% відео в Мережі відображалося з допомогою Flash, що в 3,5 рази менше, ніж у 2014 році (21%). Подібна динаміка припускає, що через кілька років технології Flash підуть в історію.За даними аналітиків, веб-сервіси масово відмовляються від Flash. В даний час популярні технології для відтворення відео — це H. 264 (72% відео), WebM (13%) та H. 265 (HEVC) (6%). Перший стандарт існує вже 13 років, але поки не здає позиції.Що стосується WebM і H. 265, то у них тут своєрідний паритет: перша не вимагає ліцензійних відрахувань, але дає більш низьку якість. H. 265 забезпечує кращу картинку, але навантажує процесор і є платним. При цьому останній явно поки не підходить для кодування відео високої роздільної здатності з навантаження на CPU.

Як би те ні було, зникнення Flash є очевидною перемогою Apple, яка першою відмовилася від підтримки технології в браузері Safari на iPhone і iPad. У 2010 році Стів Джобс написав відкритий лист, в якому розкритикував продукт Adobe. На підтвердження своїх слів він навів безліч аргументів, в тому числі і результати тестів, які визначили її недоліки – відсутність стабільності, низька безпека і продуктивність. Джобс називав платформу Adobe «пожирач CPU», джерелом дірок безпеки і «зникаючим видом».У липні 2015 року відразу дві великі компанії відкрито виступили проти Flash. Facebook обмежилася офіційною заявою, а Mozilla реалізувала ідею на практиці. Головний директор з безпеки Facebook Алекс Стамос звернувся до Adobe, закликавши компанію встановити дату остаточного відмови від Flash. Проти технології виступили і творці Firefox, які відключили технологію в браузері за замовчуванням.

Apple довго критикували за те, що iPhone і iPad не відображають Flash-вміст у браузері, однак, як ми бачимо, останні дослідження доводить її правоту.

Немає коментарів:

Дописати коментар