четвер, 11 серпня 2016 р.

Forbes назвав найбагатших IT-мільярдерів світу


Американський журнал Forbes опублікував рейтинг 100 найбагатших мільярдерів в сфері IT-технологій. Forbes складає такий рейтинг вдруге. Як і в 2015 році, перше місце в ньому зайняв співзасновник компанії Microsoft Білл Гейтс, статки якого журнал оцінив в $ 78 млрд.


На другому місці - глава інтернет-компанії Amazon.com і засновник аерокосмічної компанії Blue Origin Джефф Безос. Його стан оцінюється в $ 66 млрд. Замикає першу трійку засновник Facebook Марк Цукерберг (оцінка стану - $ 54 млрд). За ним слідують співзасновник Oracle Ларрі Еллісон ($ 51,7 млрд), співзасновники Googe Ларрі Пейдж і Сергій Брін ($ 39 млрд і $ 38,2 млрд відповідно), співзасновник Microsoft Стів Балмер ($ 27,7 млрд), співзасновник Alibaba Group Джек Ма ($ 25 , 8 млрд), глава Tencent Ма Хуатен ($ 22 млрд). Десятим в рейтингу значиться засновник Dell Майкл Делл ($ 22 млрд).
Загальний стан учасників списку за рік збільшилася на 6% і склало $ 892 млрд. При цьому 27 мільярдерів зі списку за рік стали біднішими. У рейтингу 2016 року з'явилися 12 новачків.
Більше половини всіх учасників рейтингу - з США. На другому місці за кількістю IT-мільярдерів - Китай. Середній вік IT-мільярдерів - 53 роки, що на десять років менше, ніж середній вік глобального рейтингу мільярдерів Forbes.
У рейтинг потрапили мільярдери, основу стану яких складають активи в хард-і софтверних компаніях, соціальних медіа, онлайн-казино і високотехнологічному виробництві. Для оцінки стану мільярдерів Forbes фіксував вартість активів на момент закриття торгів на американських біржах 5 серпня 2016 року.
На відміну від минулого року Forbes не став включати в рейтинг мільярдерів, які отримали свої статки у спадок. В результаті зі списку, зокрема, вибула вдова засновника Apple Стіва Джобса Лорен Пауелл Джобс, стан якої журнал в березні оцінив в $ 16,7 млрд.

2 коментарі:

  1. Шалені рейтинг, шалені знання та шалені гроші. Ось до чого потрібно прагнути програмістам.

    ВідповістиВидалити