субота, 29 жовтня 2016 р.

Цукерберг показав сховище даних півтора мільярда користувачів Facebook

Засновник Facebook показав на своїй сторінці в соцмережі як виглядає дата-центр соцмережі - сховище даних користувачів, яких налічується вже понад 1,5 мільярдів чоловік.

Цукерберг розмістив вид з повітря дата-центру Лулео глибоко в лісах з північної Швеції за полярним колом."Це ключова частиною нашої глобальної інфраструктури, і вона використовує різні місцеві природні ресурси для підвищення ефективності та економії енергії. Невелике містечко Лулео знаходиться менш ніж в 70 милях на південь від Північного полярного кола, і тут як правило, досить холодно" - зазначив Цукерберг.
Саме низька температура, яка допомагає охолоджувати сервера Facebook, і стала причиною будівництва центру даних саме тут.

Ідея, на основі якої працює дата-центр, зародилася на паперовій серветці, цю схему енергопостачання накреслив інженер Джей Парк.
Головний зал настільки великий, що інженери переміщаються по ньому на скутерах.
Корпорація використовує зовнішній, а не штучно охолоджене повітря, щоб природним чином охолодити тисячі серверів, які при роботі сильно нагріваються. Електроенергію в будівлю Facebook подає дюжина гідроелектростанцій, які працюють на довколишніх річках, забезпечуючи надійний і поновлюване джерело енергії.
"Вся система на 10% ефективніше і використовує майже на 40% менше енергії в порівнянні з традиційними центрами обробки даних. Всередині, головний будинок є розмір шести футбольних полів", - написав Цукерберг.

Як повідомляла "Країна", господар Facebook подарував Папі Римському безпілотник. Безпілотник на сонячних батареях, здатний забезпечити доступ в інтернет навіть у найвіддаленіших куточках світу.

4 серпня Засновник компанії Марк Цукерберг заявив про відкриття лабораторії під назвою Area 404. У лабораторії, відкритої в США, одночасно працюватимуть до 50 фахівців. Цукерберг назвав її найбільшою і найбільш просунутою виробничою лабораторією в історії Facebook.7 коментарів: