середа, 1 березня 2017 р.

Ринок публічних хмар буде рости в сім разів швидше всієї ІТ-галузі

В аналітичній компанії International Data Corporation (IDC) очікують збереження стрімких темпів зростання світового ринку публічних хмарних сервісів. Найбільшими його споживачами є виробничі підприємства.


За прогнозами дослідників, в 2017 році сукупні витрати споживачів і компаній на публічні хмари збільшаться на 24,4% і досягнуть 122,5 млрд доларів. У період з 2015 по 2020 роки середньорічні темпи зростання будуть вимірюватися 21,5%, що приблизно в сім разів більше очікуваної динаміки підйому світової ІТ-галузі. До 2020 року обсяг глобального ринку публічних хмарних сервісів складе 203,4 млрд доларів, прогнозують в IDC.

Домінуючим сегментом залишиться SaaS (програмне забезпечення як послуга), на частку якого доводиться приблизно дві третини витрат на публічні хмари в 2017 році, а в 2020-му - близько 60%. Лідерство SaaS забезпечують додатки, продажі яких займуть більше половини загальних витрат на публічні хмари в період до 2020 року. При цьому витрати на вирішення IaaS (інфраструктура як послуга) і PaaS (платформа як послуга) будуть підніматися швидше, ніж на SaaS - середньорічними темпами на рівні 30,1% і 32,2% відповідно.

У звіті IDC також повідомляється, що США стануть найбільшим ринком публічних хмарних сервісів, який буде генерувати більше 60% виручки в найближчі чотири роки. Друге і третє місця за доходами займуть Західна Європа і Азіатсько-Тихоокеанський регіон. Останній до того ж стане лідером (поряд з Латинською Америкою) за темпами зростання виручки від продажів публічних хмар.

Аналітики прогнозують, що в 2017 році найбільше на публічні хмарні сервіси витратять підприємства дискретного виробництва - близько 12,2% від сумарних витрат. У трійку найбільших споживачів також увійдуть компанії, які надають професійні послуги (11,4%) і представляють банківський сектор (10%). На частку підприємств, що займаються безперервним виробництвом, доведеться 7,7% витрат на публічні хмари, на частку рітейлерів - 6,6%.

Найвищий приріст продажів публічних хмар (на 23,9% в рік) очікується в сегменті професійних послуг. Приблизно на 22-23% будуть рости аналогічні витрати компаній з роздробу, медіа та телекомунікацій. Близько половини витрат на публічні хмари в світі відноситься до великих компаній, в яких працює понад 1000 осіб.

Немає коментарів:

Дописати коментар